minecraft-773807_640

Jakie książki mamy o Minecraft

Na rynku książkowym jest już wiele książek, które dotyczą Minecrafta. Znajdziemy poradniki, książki, które zawierają historie niezwiązane z grą, a także takie, które pomogą zdobyć wszystkie osiągnięcia. Fani Minecrafta najczęściej kupują każdą książkę, która dotyczy ich ulubionej gry, a na rynku, co miesiąc pojawiają się nowe. Jakie książki Minecraft są obecnie na rynku?

„Minecraft. Poradnik dla początkujących”

Stephanie Milton, autor książki, postanowił pomóc osobom początkującym i specjalnie dla nich stworzył poradnik, który ma za zadanie zgłębić wiedzę amatorów na temat gry Minecraft. Oczywiście są samouki, które poznają świat gry na zasadzie prób i błędów i nie będą chciały skorzystać z książki. Mimo tego jest też masa osób czujących się niepewnie i z lekkim niepokojem patrzących na fabułę gry. To właśnie takie osoby powinny sięgnąć po ten poradnik. W książce są odpowiedzi na pytania, które nurtują początkujących graczy. Można znaleźć opis zdobywania pożywienia, znalezienia schronienia czy ucieczki przed potworami, które atakują naszego bohatera. A wszystko to opisane przez doświadczonych graczy i samych autorów gry. Książka jest także oficjalnym poradnikiem do gry Minecraft.

„Minecraft. Kompendium gracza”

To książka o Minecraft przeznaczona dla bardziej doświadczonych graczy, choć nowicjusz też na niej skorzysta. Z uwagi na to, że nadaje się dla osób grających na komputerze, konsoli czy nawet telefonie komórkowym – podbiła serca fanów. W kompendium znajdziemy zasady, które królują w wirtualnym świecie i aby przeżyć musimy się do nich stosować. Podobnie do poradnika opisanego wyżej, w książce są odpowiedzi na nurtujące pytanie, a także opisy dziedzin, którymi można się zajmować w Minecrafcie, np. rolnictwo czy hodowla zwierzaków.

„Minecraft. Poradnik dla budowniczych”

Obowiązkowa pozycja dla fanów Minecrafta w ich biblioteczce. Jak sama nazwa wskazuje, tematem książki jest budownictwo w wirtualnym świecie. Poradnik zawiera dużo zdjęć i opisów, a każda budowla, która może zostać stworzona jest podzielona na pewne stopnie trudności. Gracze mogą znaleźć tutaj podpowiedź jak zbudować dom, most, a nawet wyspę, która lata.  Format książki jest niewielki, więc nadaje się do każdego plecaka, który zabieramy ze sobą w podróż. Czcionka jest tak dobrana, aby ułatwić czytanie, ale zarazem, aby książka miała elegancki wygląd. Mimo tytułu, który może wskazywać, że książka jest przeznaczona dla osób nieco bardziej doświadczonych, nowicjusze nie powinni się jej bać. Tak jak wcześniej było mówione, w książce są poziomy trudności i bez problemu można wybrać ten, który jest dla nas odpowiedni.

Każda z tych książek jest rewelacyjna i na pewno powinna znaleźć się w dłoniach fana gry. Dostarczają wiele ciekawych informacji i nawet najbardziej doświadczony gracz może dowiedzieć się czegoś nowego na temat Minecrafta.

Share This:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *